راهنمای نصب کاغذ دیواری تصویری

نصب کاغذ دیواری و بخصوص کاغذ دیواری های تصویری کاری است که حتما باید توسط یک نصاب ماهر صورت گیرد تا بتوانید نتیجه کاملا مطلوب و دلخواه خود را بدست آورید.


مراحل نصب به ترتیب زیر می باشد:

- ابتدا دیوار مورد نظر را بررسی می کنیم که اگر نیاز به زیر سازی، پرایمر، بتونه و یا سنباده زنی داشت، سطح آنرا کاملا صاف و یکنواخت نماییم. در نهایت می بایست سطح کاملا یکدست شود.

مطابق نقشه ارسال شده، به ترتیب رول ها را بر روی هم بچینید که بتوان به ترتیب پشت آنها را چسب زده و نصب کرد.

نکته مهم: هر قسمت بعد از چسب زدن می بایست همان لحظه به دیوار چسبانده شود. در خصوص چسبها می بایست از چسبهای مخصوص کاغذدیواری استفاده شود و برای اطمینان از چسبهای صاحب نام استفاده گردد.


- تمامی رول های چاپی، 1 الی 2 سانتی متر همپوشانی دارند. به هنگام نصب سمت چپ رول دوم کاغذ دیواری باید بر روی سمت راست رول اول قرار گرفته و همپوشانی به صورت دقیق انجام شود (یعنی در قسمت همپوشانی یا همان overlap   ، کاغذدیواری سمت راست بر روی کاغذ سمت چپ قرار گرفته و به صورت دقیق تصاویر بر روی هم مونتاژ می شوند). به همین ترتیب برای رولهای بعدی نیز همین کار انجام می گیرد.

- بعد از نصب هر رول کاغذدیواری، می بایست درست از وسط همپوشانی (یعنی وسط آن 2 سانتی متر که در تصویر با خط چین نشان داده شده) توسط تراز دستی و یا خط کش فلزی برش زده شود. بعد از برش، لایه رویی را برداشته و برای درآوردن لایه زیرین می بایست لبه کاغذ دیواری را بلند کرده و لایه زیرین را خارج نمود. قسمتهای باقیمانده را با دست و دستمال نرم درزگیری می کنیم تا تصویر پوستر کاغذ دیواری درکنار هم تنظیم شود.تذکر مهم1: برش همپوشانی (overlap) هر قسمت باید موقع نصب همان قسمت انجام شود، در صورتی که  بخواهید برشهای همپوشانی کاغذ دیواری تصویری  را به انتهای کار موکول کنید باعث ایجاد خرابی در کاغذ خواهد شد.

تذکر مهم2: کاردک پلاستیکی که برای نصب کاغذدیواری استفاده می گردد حتما باید بدون هیچگونه برآمدگی و صاف و نرم و یکدست باشد که باعث ایجاد خط و خش بر روی کاغذ دیواری نگردد، برای این منظور کاردک باید قبل از نصب با سنباده نرم کاملا تمیز و صاف شود.